Garanti ve İade 

12voltenerji.com' da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır.12voltenerji.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 12voltenerji.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır: 

İADE SÜRESİ :

 • Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren yedi ( 7 ) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

İADE ŞARTLARI :

 • İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

  Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak 12voltenerji.com' un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

  İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistik çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz. 
   
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

  Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmemesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

  12voltenerji.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ve kapıda ödeme  ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 

  Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, 12voltenerji.com a başvurulacaktır oradan üretici firmanın yetkili servislerine yönlendirilecektir. 
 • İADE ALINAMAZ ÜRÜNLER :

  Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir: 

  • PV Paneller  Sistemlerde:  Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle 'ayıplı ürün' durumundadır. Kurulum sonrası 'ayar' gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki;  şarj kontrol kartları, kablolar, panel ayakları ve profilleri, aküler gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde Paket Sistemin komple değişimi yerine parçanın veya parçaların değişimi talep edilebilir.  
  • Ürünleri tek tek Güneş enerjisi Paket sistemini kendi tasarlayan müşterilerimiz yanlış ürünleri veya yetersiz gücü seçmesi sonucunda doğacak olan arızalar hiçbir şekilde Garanti kapsamına girmeyecektir ve ürün iadesi kabul edilmeyecektir.
  • İnverter (Çevirici) güç ihtiyacı yanlış seçimlerinde veya fazla güç çekmesi sonucunda doğacak olan arızalar hiçbir şekilde Garanti kapsamına girmeyecektir. www12voltenerji.com olarak böyle durumlarda müşterimizin mağdur olmaması için ürünün tamiri mümkünse tamirini yaptırıp ücretini müşteriden talep edecektir.

   Hasarlı ve değişecek ürünler 12voltenerji.com’a ulaştıktan sonra 3 (üç ) iş günü içerisinde işleme alınırlar. 
   Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir. 

   1. İade ürünler, sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir. 
   2. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer teknoloji ürünü ise ve belirgin bir hata varsa ürün sorumluları tarafından test edilir. 
   3. Ürün 12voltenerji.com'a ulaştıktan sonra 3 gün içinde, ürünün bağlı olduğu teknik servise ya da tedarikçi kuruluşa gönderilir. 
   4. Tedarikçi firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye (telefon veya e-posta ile) haber verilir. 

   Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; ürünlerin test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup , sonuç 2 - 4 hafta arasında alınabilir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da olabilir. 

   Bu sürenin sonunda tedarikçi firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır. 

   Teslimattan Kaynaklanan Problemler;

   Zarar görmüş paket durumunda; 

   - Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. 
   - Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
   - Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. 
   - Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda 12voltenerji.com’a bildirilmelidir. 12voltenerji.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

  ÜRÜN ARIZALARINDA :

  • 12voltenerji.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. 
    
  • Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, 12voltenerji.com' a veya yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.
    
  • 12voltenerji.com ' a gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR